• خانه هوشمند

  « بنام خالق زیبایی »

  امروزه نیاز به هوشمندسازی جهت بالا رفتن بهره وری و آسایش در محیط کار بمنظور بالا رفتن بهره وری و همچنین کاهش مصرف انرژی امری حیاتی بنظر می رسد. 

  1-اتوماسیون صنعتی:

  طراحی، مشاوره و اجرای سیستم های کنترل در صنایع نیروگاهی، نفت، گاز و پتروشیمی با استفاده از محصولات شرکت زیمنس و اشنایدر الکتریک آلمان

  2-اتوماسیون کشاورزی:

  ساخت و تولید دستگاههای کنترل و مانیتورینگ شرایط محیطی در سالن های مرغداری و گلخانه ها و دارای ثبت اختراع در اداره مالکیت صنعتی می باشد. 

  3-هوشمندسازی ساختمان:

  با گرفتن نمایندگی از معتبرترین برندهای موجود در جهان که در ادامه به تفصیل بحث خواهد شد. در زمینه هوشمندسازی ساختمان شرکت با ایجاد برند «خانه هوشمند آرمینا» در ابتدا کار را با برندهای Schneider و سپس ABB که مبتنی بر پروتکل KNX بودند شروع کرد. پروژه های متعدد مسکونی، اداری و تجاری با این برندها کار شد ولی با گذشت زمان مشکلات عدیده زیر رخ نمود: 

  1- برندهای مبتنی بر سیم، نیاز به یک زیر ساخت مخصوص و تابلو برق اختصاصی در پروژه ها دارند که هزینه زیادی را کارفرما می بایست تقبل نماید

  2- نصب و راه اندازی طولانی مدتی دارند که بعضا همراه با مشکلات عدیده ای در اجرا همراه می شد

  3-افراد سالخورده و یا خردسال براحتی با سیستم نمی توانستند کار کنند

  4-هزینه های تمام شده بالایی دارند و بالطبع هزینه های تعمیر و نگهداری زیادی را طلب می کنند

  مشکلات یاد شده شرکت را به استفاده از سیستم های با کاربری ساده تر، امکانات بیشتر با هزینه های معقول تر سوقداد. برندهای بی سیم مناسب بنظر می آمدند به همین دلیل تیم R&D شرکت پس از یکسری مطالعه برندهای مختلف در نهایت 

  5- برند مطرح در زمینه هوشمندسازی بی سیم را انتخاب و خریداری نمود. این برندها بصورت پایلوت در پروژه ها نصب گردیدند و برندی که هم از لحاظ کیفی ت قطعات و تطابق با سلیقه مخاطب ایرانی، نصب و راه اندازی سریع و بدون نیاز به زیر ساخت خاص بوده و از لحاظ قیمت فوق العاده مناسب بنظر می رسید بنحوی که هزینه هر متر مربع 83 الی 85 هزار تومان آن ارزش افزوده ای چندین برابری نصیب کارفرما می گرداند، برند اسمارت ما یر هنگ کنگ بود. می توان به جرات گفت شرکت های هنگ کنگی مهد سیستم های بی سیم در دنیا می باشند و اسمارت مایر یکی از غول های مطرح در این زمینه می باشد که محصولاتی با تکنولوژی پیشرو و در عین حال با کیفیت و قیمت مناسب به بازار عرضه می دارد.

  خانه هوشمند آرمینا پس از مذاکرات طولانی و ایجاد بستر مناسب فنی و تشکیلاتی مطابق با استانداردهای شرکت اسمارت مایر موفق به عقد قرارداد نمایندگی رسمی و انحصاری محصولات این شرکت معظم در ایران شد. پرسنل فنی کلیدی شرکت آموزش های لازم را توسط اسمارت مایر دیده اند و تمامی محصولات با برچسب گارانتی آرمینا به بازار عرضه می گردند این محصولات دارای وارانتی (گارانتی تعویض) یک ساله و خدمات پس از فروش ده ساله می باشند.

  شرکت دارای 33 نمایندگی فعال فروش و خدمات پس از فروش در شهرهای مختلف کشور بوده و مفتخریم تاکنون بیش از 7333 واحد مسکونی، ادا ری و تجاری را به سیستم های هوشمند تجهیز نموده ایم. شرکت در بخش هوشمندسازی ساختمان شامل تیم مهندسی کامل مشتمل بر بخش های زیر می باشد :

  تیم تحقیق و توسعه (R&D) :
  وظیفه تست و بروز رسانی محصولات شرکت و گرفتن بازخورد لازم از مخاطبین و انتقال به شرکت مادر از جمله وظایف تیم می باشد. در صورت وارد شدن یک محصول یا تکنولوژی جدید تمامی تست ها را بر روی محصول جدید زده و در صورت صحت محصول آماده عرضه به بازار می شود.

  تیم کنترل کیفیت(QC) :
  تمامی محصولات قبل از ارائه به بازار توسط تیم کنترل کیفیت تست شده و پس از صحت از ع ملکرد درست با برچسب گارانتی آرمینا به دست مشتری داده می شوند. اطلاعات مربوط به نوع محصول، شماره سریال، تاریخ شروع گارانتی و... در نرم افزار CRM ثبت شده و بصورت ماهیانه به شرکت مادر ارائه می گردد.

  واحد خدمات پس از فروش:
  این تیم متشکل از مهندسین و تکنسین های آموزش دیده می باشد که باحضور در پروژه ها ضمن ارائه مشاوره به نظارت بر پیشرفت امور پرداخته و پس از نصب و راه اندازی محصولات آموزش های لازم را به کاربران نهایی ارائه می گردانند.

  در صورت بروز مشکل پس از تماس مشتری با واحد خدمات پس از فروش شرکت کار به تیم م ورد نظر ارجاع می یابد که پس از اعزام به محل سعی در حل مشکلات در کوتاه ترین زمان ممکن می نمایند.

  تیم مهندسی فروش:
  با توجه به نوع پروژه در ابتدا به مشاوره با کارفرما پرداخته تا تمامی نیازها شناسایی گردد سپس با ارائه راهکارهای مطمئن و تست شده سعی در ارائه به ترین پیشنهاد می نماید. طراحی سیستم و ارائه راهکارهای نهایی از دیگر وظایف این تیم می باشد.

  در این سلسله مقالات سعی داریم علاوه بر آشنایی با تعاریف و روش های هوشمندسازی به معرفی کامل محصولات شرکت معظم اسمارت مایر پرداخته تا علاقمندان بتوانند با استفاده از این مقالات براحتی به طراحی، نصب و آموزش محصولات شرکت در زمینه پروژهای هوشمند سازی ساختمان بپردازند. خانه هوشمند آرمینا ارائه کننده آخرین تکنولوژیهای روز جهت هوشمند سازی دفاتر با برند معتبر اسمارت مایر ساخت کشور هنگ کنگ با اجرای بیش از 7233 واحد مسکونی، اداری،تجاری و... پس از بازدید از محل و دریافت نظرات و نیاز سنجی بر روی پروژه پیشنهاد خود را در قالب طرح فوق اعلام می دارد. 

  کنترل روشنایی:
  جهت کنترل روشنایی در دفاتر مدیریت و سالن های کنفرانس کلیدهای لمسی با قابلیت کنترل از طریق تلفن همراه و یا تبلت پیشنهاد می گردد.

  کنترل سیستم سرمایش/گرمایش:
  جهت کنترل سیستم های سرمایش و گرمایش داخل واحد که از نوع سقفی و دارای ریموت کنترل می باشند، ریموت ها بر روی سیستم Learn می شوند و از طریق تلفن همراه و یا تبلت می توان به کنترل آنها پرداخت.

  کنترل سیستم های صوتی و تصویری:
  می توان با learn کردن تمامی ریموت های تلویزیون، گیرنده دیجیتال، DVD Player و... بر روی سیستم از طریق تبلت یا موبایل به کنترل کلیه سیستم های صوتی و تصویری پرداخت. کنترل پرده ها: با Learn کردن ریموت پرده ها بر روی سیستم می توان به کنترل پرده ها از طریق تلفن همراه یا تبلت پرداخت. براحتی کنترل ویدیو پروژکتورها نیز با روش یاد شده انجام می پذیرد. سناریوها: از مهمترین قابلیت های دفتر هوشمند می توان به تعریف سناریوی هوشمند اشاره نمود به این صورت که کاربر می تواند ب نا بر نیازهای متفاوت خود مجموعه ای از اتفاقات را بصورت زنجیروار در سیستم تعریف نموده و با لمس یک کلید از روی نرم افزار برنامه مورد نظر را اجرا نماید .

  سناریوهای زیر بعنوان پیشنهاد مطرح می گردند:
  سناریوی ورود : در هنگام ورود پرده ها کشیده شوند، نور معین تنظیم گردد، دمای محیط به دمای آسایش برسد.

  سناریوی خروج: عکس اعمال سناریوی ورود اعمال گردد.

  سناریوی جلسه : در این حالت لامپ های اضافی بترتیب خاموش می گردند ، پرده ها کشیده شوند ، پرده ویدیو پروژکتور پایین می آید و و یدیو پروژکتور روشن می گردد و آماده پخش اسلاید می شود و در صورت نیاز موزیک ملایمی پخش گردد. برنامه زمان بندی: می توان با دادن یک برنامه زمان بندی از مصرف بهینه انرژی در واحدها اطمینان حاصل نمود و یا با دادن زمان مناسب به سناریوهای از پیش تعیین شده مانند ورود یا خروج از بکارگیری مناسب سیستم ها اطمینان حاصل نمود. کنترل از طریق اینترنت: در صورت نیاز به کنترل کلیه ادوات می توان از خارج از واحد اداری نیز صرفا " با اتصال به اینترنت و اجرای نرم افزار و بدون نیاز به IP Valid به کنترل کلیه سیستم ها پرداخت .

  خانه هوشمند
  برند اسمارت مایر
  اطلاعات بیشتر
 • VOIP
  VOIP
  مرکز تلفن
  اطلاعات بیشتر
Web Analytics